پایاسازه بهراد سازنده انواع سازه های فلزی ساختمانی و صنعتی و سوله

  • 09123111797 - ۰۹۱۲۶۶۱۸۸۲۷

سازه فلزی

سازه فلزی
۱۰۰۴

از زمان های دور تا به امروزه بشر همواره به دنبال این بوده است که بتواند زندگی خوب و به دور از خطر را برای خود و خانواده به ارمغان بیاورد. انسان های نخستین با زندگی در غارها خود را در برابر خطرات احتمالی مصون نگه می داشتند. با گذشت زمان و شهرنشین شدن انسان ها نیاز به خانه های بزرگتر در بین مردم بیشتر احساس شد. ساخت خانه ها چوبی از جمله اقداماتی بود که برای ادامه زندگی در شرایط سخت انتخاب کردند. اما استفاده از سازه فلزی راه حلی بسیار عالی تر و بهتر بود.

البته سازه های چوبی استحکام و دوام چندانی ندارند و حتی در برابر آتش سوزی نیست به راحتی از بین می روند. از همین رو استفاده از سازه های فلزی در اولویت استفاده در ساخت و سازهای ساختمان ها بکار رفت. استحکام سازه می تواند باعث شود تا ساختمان در شرایط خوب و عالی ساخته شود.

مزیت استحکام سازه فلزی

ین گونه از سازه ها می توانند در هر حالتی و در مکانی مورد استفاده قرار گیرند بطوریکه در حال حاضر در کل دنیا و حتی ایران استفاده از آن بسیار مرسوم است. استحکام سازه باید به گونه ای باشد که بتواند وزن زیاد ساختمان را به خوبی تحمل کند و در برابر حوادث طبیعی مثل زلزله دوام آورد.

استفاده از آلیاژ مرغوب و با کیفیت در میزان استحکام سازه فلزی تاثیر بسزایی دارد و می تواند دوام و قدرت سازه را چندین برابر افزایش دهد. سازه ها بیشتر در ساخت و سازهای بزرگ و طویل کاربرد بیشتری دارد. چون در مدت زمان کمتری نصب و اجرا می شوند و حتی اگر در بعضی از نقاط دارای نقص باشد می توان آن را به سرعت ترمیم نمود.

در برخی از نقاط ممکن است به دلیل بارندگی های زیاد و وجود رطوبت بالا استفاده از سازه فلزی چندان مورد استفاده قرار نگیرد اما به هر حال می توان در کنار سازه بتنی از سازه های فلزی نیز استفاده نمود. چون با استفاده از استحکام سازه فلزی می توان استحکام کل ساختمان را بیشتر کرد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان شرکت پایاسازه بهراد در تماس باشید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.