پایاسازه بهراد سازنده انواع سازه های فلزی ساختمانی و صنعتی و سوله

  • 09123111797 - ۰۹۱۲۶۶۱۸۸۲۷

اجرای ساختمان با اسکلت فلزی

اجرای ساختمان با اسکلت فلزی
۲۴۰۴

در حال حاضر برای متخصصین اجرای ساختمان با اسکلت فلزی معمول است که یک روش کار اصولی و مدون برای کار در سایت پروژه داشته باشند. هدف این است که در واقع شروع یک سیستم کاری ایمن در تحویل، نصب و اتمام سازه پروژه مورد نظر است، از این رو به تیم طراحی این فرصت را می‌دهد که برنامه را ارزیابی و سپس مشاهدات مناسب و تغییرات را اعمال نمایند. روش نصب و راه اندازی در اجرای ساختمان با اسکلت فلزی برای روش های تحویل و مونتاژ شامل مرحله بندی نصب، پیچ و مهره، جوشکاری و روش نصب و ایمنی اسکلت فلزی تعیین خواهد کرد.

نکاتی در مورد اجرای ساختمان با اسکلت فلزی

لازم است قبل از ارائه برگه شروع به كار از سوي مهندس ناظر به مجري يك نسخه اصل از نقشه هاي معماري، سازه ، تاسيسات مكانيكي و برقي ممهور به مهر طراحان مهندس ناظر ارائه گردد.

حتما نقشه ها از جنبه هاي مختلف فني، كامل بودن جزييات و همخواني نقشه ها با يكديگر به خصوص انطباق نقشه هاي سازه با معماري و تطابق سازه نگهبان با شرايط همجواري ها توسط مهندس ناظر كنترل شود.

ايراد هاي احتمالي نقشه توسط مهندس ناظر به مالك يا مجري جهت مراجعه به محاسبه و رفع يا تكميل نواقص انجام شود.

لازم است هرگونه تغيير يا اصلاح نقشه در هر مرحله از اجراي ساختمان به تاييد طراح سازه مندرج در پروانه برسد و به مراجع صدور پروانه گزارش شود.

كليه مراحل احداث ساختمان بايد توسط عوامل اجرايي ذيصلاح، مجرب و داراي دانش كافي انجام شود.

لازم است مهندس ناظر بر فرايند جمع آوري، ايمن سازي انشعابات گاز، آب و برق توجه نموده و تخريب ساختمان پس از تعيين تكليف آنها انجام شود.

لازم است در اجراي ساختمان به استفاده از مصالح ساختماني استاندارد توجه شود.

استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد باعث می شود که اجرای ساختمان با اسکلت فلزی از استحکام و قدرت بیشتری برخوردار شود.

ساختمان با اسکلت فلزی در مدت زمان کمتری احداث می شود .

در اجرای ساختمان اسكلت فلزی بايد دقت نمود تا ستو نها در موقعيت نشان داده شده در نقشه هاي سازه در محدوده هاي مجاز نسبت به صفحه ستون ها نصب شوند.

چون از اسکلت فلزی استفاده می شود می بایست به اتصالات توجه زیادی نمود زیرا بخش مهمی از استحکامات سازه فلزی مربوط به اتصالات است که از طریق اتصالات جوشی و اتصالات پیچ و مهره استفاده می شود.

شرکت پایاسازه بهراد با داشتن سال ها تجربه در صنعت ساخت سازه فلزی و اسکلت فلزی توانسته است که پروژه های بزرگی را به پایان برساند. شما می توانید برای کشب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *